Sõnapaar “orgaaniline toit” on muutunud omamoodi kultuslikuks ning lausa moodsaks. Enam ei valita toidulauale orgaanilised tooted mitte vajadusest, vaid puhtast soovist trendiga kaasas käia või lihtsalt teha keha jaoks tervislikumad valikud. See jätkusuutlik ja tervislik toidulauavalik on hea mitmetel põhjustel – alljärgnevalt leiad mõned neist.

1. Kes soovib vältida kemikaale, mis leiduvad tavameetodil kasvatatud toidus, siis on orgaaniline toit ainus viis, kuna tegemist on täiesti kemikaalivabalt kasvatatud toiduga. Tänapäeva põllumajanduses kasutatakse paraku rohkelt kemikaale, mille ohutuses ei saa olla kindel. Kui sa ei soovi kogemata pestitsiididega kaetud toiduaineid oma lauale tuua, siis on orgaaniline toit ainus võimalus, kuidas neid vältida.

2. Orgaanilises toidus on rohkem toitaineid – vitamiine, mineraale ja ensüüme. Uuringute kohaselt on avastatud, et orgaaniliselt kasvatatud toidus on lausa 27% rohkem C-vitamiini ning üle 20% rohkem rauda. Vastutustundlikult kasvatatud toit on seega parem tervisele igas mõttes.

3. Ei mingit GMO-d. Kurikuulsad geneetiliselt muundatud organismid ei kuulu orgaanilise toidu juurde – orgaanilist toitu ei saa lihtsalt muundada. Kui soovid eemale hoida GMO-toiduainetest, pead kahtlemata pigem valima toidukorvi täitmisel orgaanilised tooted.

4.Orgaanilise toiduga toetad talunikke. Naturaalsemalt kasvatatud toit pärineb enamasti väiksematest taludest, kes ajavad äri ausalt – ei mingeid peidetud kemikaale ega kahjulikku prügi, mis käib tihti käsikäes suurtootjatega. Kuigi orgaaniliselt toodetud kapsapea võib tõepoolest olla kallim, on see toodetud ausa südamega ning sinu tervise heaks.

5. Väldid hormoone, antibiootikume ja ravimeid, mida kasutatakse loomsetes toodetes. Tavalises lihas ja piimatoodetes on suur hulk kahjulikke ühendeid. Ameerikas leiti lausa 90% loomsetest toodetest pestitsiide. Erinevate ühenditega saastunud loomsed tooted on paraku toonud kaasa ka ohu põhjustada vähki või muid raskeid haiguseid. Orgaaniline liha ja piimatooted ei ohusta aga keha – väldid hulgaliselt ühendeid, mis muidu su toidulauale märkamatult hiiliksid.

Nagu näed on orgaanilise toidu tarbimisel hulgaliselt eeliseid, alates tervisest kuni majanduseni. Järgmine kord, kui valid õhtusöögi valmistamiseks liha või köögivilju, kaalu ka orgaanilisi tooteid, mis teevad head nii sulle kui kogu su perele.